Web Design, Web Development, Search Engine Optimization, SEO, Search Engine Friendly, SEF, Cross Linking Method, Web Maintenance System, Joomla, E Commerce, Content Management System, CMS Web Design, Web Development, Search Engine Optimization, SEO, Search Engine Friendly, SEF, Cross Linking Method, Web Maintenance System, Joomla, E Commerce, Content Management System, CMS Free Ads, Free Online Ads, Philippines Free Ads, Free Ads Philippines, Advertizing, Post a Free Ads, Free Ads Posting, Free Classified Ads, Buy and Sell
Odsłon artykułów: 316732

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

www.zyciezakonne.pl

Parafia Ducha Świętego w Nowym Sączu

Wspólnoty parafialne

Obecny skład zespołu "Iskierki".

 • Rolka Paulina
 • Śliwa Elżbieta
 • Stefańska Katarzyna
 • Pałac Łukasz
 • Biskup Anna
 • Muszyńska Kinga
 • Obrzut Gabrysia
 • Bodziony Aleksandra
 • Smoroń Katarzyna
 • Tabaszowska Oliwia
 • Kowalik Dariusz
 • Ricciardi Melania
 • Bąba Aleksandra
 • Kożuch Anna
 • Kożuch Oliwia
 • Kożuch Julia
 • Soprych Magdalena
 • Majoch Renata
 • Saroka Patrycja
 • Łęczycka Kamila
 • Łęczycka Patrycja
 • Łęczycka Viktoria

Iskierki     Zespół Iskierki został założony w roku 1996 przez o. Jacka Maciaszka SJ za zgodą proboszcza o. Krystiana Biernackiego SJ. Osobami prowadzącymi i jednocześnie pierwszymi solistkami były Kasia Kulig i Gosia Warzecha. Iskierki od samego początku swoim śpiewem ubogacały Msze święte dziecięce w Parafii Ducha świętego o godz. 10.30. W początkach swojej działalności zespół liczył około czterdzieści dzieci.
    Z biegiem lat jedne odchodziły a inne przychodziły i zapisywały się do Iskierek aby śpiewać i tak jest po dzień dzisiejszy.
    Na obecną chwile zespół liczy około dwadzieścia osób. Swoją pierwszą kasetę pt. "Uśmiechnij się" Iskierki nagrały w roku 2000. Kierownikiem muzycznym był Ks. Witold Trawka SJ nad całością nagrania czuwał dzielnie Ks. Marek Gawlik SJ. Zespół w swojej działalności dał wiele koncertów i brał udział w Festiwalach Piosenki Religijnej w Nowym Sączu zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Z początku próby zespołu odbywały się w Bursie Jezuitów jednak w chwili obecnej próby odbywają się w salkach parafialnych.
     W lutym 2007 r zespół obchodził swoje 11 urodziny: Obecnie kierownikiem muzycznym jest pan Bogusław Janisz i to pod jego kierownictwem Iskierki nagrały dnia 21 maja 2007r swoją płytę pt. "Dzielmy się Miłością". Oprócz kierownika muzycznego zespół posiada także opiekę duchową którą sprawują księża Jezuici pracujący przy parafii i tak opiekunami duchowymi zespołu byli:

- o. Jacek Maciaszek SJ - o. Waldek Szczygieł SJ - ks. Marek Gawlik SJ - ks. Witold Trawka SJ - ks. Jakub Cebula SJ

- o. Jan Łuc SJ - ks. Mirosław Jajko SJ - ks. Arkadiusz Ceglak SJ - ks. Jakub Śpiewak SJ - ks. Mariusz Gajewski SI

Zespół prowadzi: Bogusław Janisz


Kontakt z Iskierkami:

Parafia Ducha Świętego
ul. ks. Piotra Skargi 10
33-300 Nowy Sącz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Apostolstwo Modlitwy

 

PATRONOWIE APOSTOLSTWA MODLITWY:

 • Św. Franciszek Ksawery - gorliwy misjonarz. Nawrócił niezliczone rzesze pogan. Jego święto patronalne obchodzimy 3 grudnia.

 • Św. Klaudiusz La Colombiere - wielki czciciel i gorliwy apostoł kultu Serca Jezusa. Jego święto obchodzimy 15 lutego.

 • Św. Małgorzata Maria Alacoque - doświadczyła łaski wielkiego objawienia Serca Jezusa. Usłyszała słowa: OTO SERCE, KTÓRE TAK BARDZO UMIŁOWAŁO LUDZI ! Jej wspomnienie liturgiczne obchodzimy 14 października.

 • Św. Teresa od Dzieciątka Jezus - Doktor Kościoła. Uczy nas jak być miłością w sercu Kościoła. Jej wspomnienie liturgiczne obchodzimy 1 października.

 

Msza Święta Apostolstwa Modlitwy w każdą PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA!!!

 

O APOSTOLSTWIE MODLITWY...

Z pośród wielu ruchów odnowy w Kościele współczesnym jednym z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionym na świecie jest Apostolstwo Modlitwy. Powstało ono w 1844 roku w południowej Francji w miasteczku Vals w niewielkim kolegium księży jezuitów. Twórcą tego ruchu był ojciec duchowny Franiszek Gautrelet SJ. 16 października 1989 roku Apostolstwo Modlitwy zostało reaktywowane przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu w Parafii Ducha Świętego prowadzonej przez Ojców Jezuitów. Obecnie Apostolstwo Modlitwy spełnia wszystkie podstawowe wymagania, jakie stawia przed stowarzyszeniami katolickimi po-synodalna adhortacja apostolska Ojca Świętego Jana Pawła II ,,Christifideles Laici - O powołaniu i misji świeckich w kościele i w świecie dwadzieścia lat po Soborze Watykańskim II".

Apostolstwo Modlitwy ma na celu formowanie swoich członków w całkowitej wierności Chrystusowi i Kościołowi. Jest silnie zakorzenione w duszpasterstwie Parafii. Ma charakter z natury swojej apostolski, kładzie nacisk na wyrobienie wewnętrzne ucząc umiłowania modlitwy, kontemplacji, życia liturgicznego i sakramentalnego. Nasze hasło to ,,Kochać i służyć". Wspólnota Apostolstwa Modlitwy gromadzi 75 członków, w tym 6 grup modlitewnych. Na czele Wspólnoty stoi ojciec duchowy Józef Krzemiński SJ oraz Rada, w skład której wchodzą 4 osoby: animator M. Teresa Ruchałowska, Stanisława Noworyta, Helena Ryczek, Halina Urbańczyk.

 

Realizując założenia Apostolstwa Modlitwy Wspólnota:

 - codziennie modli się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego i ofiaruje się Sercu Jezusa
- dla duchowego rozwoju członków bierze udział w nabożeństwach ku czci Serca Pana Jezusa
- w pierwsze piątki prowadzi całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu
- w każdy wtorek prowadzi nabożeństwo do Ducha Świętego
- w pierwsze soboty spotyka się na Mszy Świętej i obsługuje Liturgię
- modli się za żywych i zmarłych członków AM
- w każdy drugi piątek uczestniczy w konferencji formacyjnej prowadzonej przez opiekuna duchowego AM
- w trzeci i czwarty piątek zbiera się regularnie na modlitwie wstawienniczej i zapoznaje się z aktualnościami AM
- bierze udział w rekolekcjach i skupieniach
- z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Chrystusa Króla oraz odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia włącza się czynnie w skupienia i czuwania
- w okresie Wielkiego Postu tradycyjnie w V niedzielę o godz. 1500 organizuje polową Drogę Krzyżową
- w Triduum Paschalnym czynnie Adoruje Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie
- z okazji Świąt urządza spotkania opłatkowe i dzieli się święconym
- wspólnie cieszy się na ogniskach i majówkach
- pielgrzymuje do różnych Sanktuariów w kraju i poza granicą
- posiada swoją chorągiew i kronikę.

Rada AM zbiera się co wtorek, by planować pracę, podejmować decyzje i spotykać się z prowadzącymi grupy. Często w posiedzeniach Rady uczestniczy nasz opiekun duchowy, który służy swoim doświadczeniem i inspiruje różne działania.

Przynależność do Apostolstwa Modlitwy ubogaca nas duchowo, przybliża do Boga, uczy modlić się Pismem Świętym, otwiera na modlitwę wstawienniczą, pozwala zbliżyć się z miłością do drugiego, szczególnie do osób samotnych, chorych i niepełnosprawnych. Pomaga w dźwiganiu własnego krzyża, ale także daje radość bycia razem. Z otwartym sercem przyjmuje każdą osobę, która widzi swoje miejsce i możliwość spełniania się w naszej Wspólnocie.

Animator: M. Teresa Ruchałowska

Copyright © 2010-2015 nowysacz.jezuici.pl! All right Reserved!