1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym rozważamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
 
2. Dzisiaj o godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na urządzenie ołtarzy Bożego Grobu i Ciemnicy.
 
3. Na placu kościelnym parafialny oddział Caritas rozprowadza baranki i babki wielkanocne oraz paschaliki i palmy. Ofiary składane przy tej okazji wspierają naszych potrzebujących, podobnie jak ofiary składane do skarbon Caritas i św. Antoniego.
 
4. W Wielkim Tygodniu spowiedź w naszym kościele:
- od poniedziałku do środy: od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.30
- w Wielki Czwartek i Wielki Piątek: od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00
- w Wielką Sobotę: od 6.00 do 14.00.
 
5.Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Podczas tej Mszy nastąpi obrzęd Mandatum, czyli umycia nóg 12 mężczyznom, na pamiątkę gestu Chrystusa z Wieczernika. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza „Ciemnicy” i adoracja do godz. 24.00 (od 23.00 prywatna adoracja w ciszy).
 
6. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta). Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od 14 roku życia.
- adoracja przy „Ciemnicy” od godz. 6.00,
- o godz. 9.00 „Ciemna Jutrznia” – modlitwa prowadzona przez Liturgiczną Służbę Ołtarza,
- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, a o godz. 17.00 dla dorosłych,
- Liturgię Męki Pańskiej będziemy celebrować o godz. 18.00. Po Liturgii i po odśpiewaniu Gorzkich Żali, adoracja do godz. 24.00 (od 23.00 prywatna adoracja w ciszy). Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.
 
7. Wielka Sobota– dzień modlitewnego skupienia i oczekiwania na zmartwychwstanie. Chociaż w tym dniu nie obowiązuje post, to zgodnie z tradycją zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.
- adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.00,
- święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie na placu kościelnym od godz. 8.30 do godz. 16.00,
- o godz. 9.00 „Ciemna Jutrznia” – modlitwa brewiarzowa prowadzona przez Liturgiczną Służbę Ołtarza.
Najważniejszą celebrację całego roku liturgicznego – Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc rozpoczniemy o godz. 20.00. Zakończy ją Procesja Rezurekcyjna, która przejdzie ulicami: Franciszkańską, Berka Joselewicza, Bóżniczą i Piotra Skargi. Na to nabożeństwo prosimy przynieść świece, możliwie zabezpieczone od kapiącego wosku.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz odwiedzania parafialnej księgarni przy ul. ks. Skargi 12. Spory tam wybór książek, kartek i dewocjonaliów.