1.     Dziś w Kościele niedziela statystyczna: prowadzone są badania frekwencyjne.
 
2.     Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie prowadzonej przez o. Czesława Tomaszewskiego SJ Akcji Misyjnej.
 
3.     W poniedziałek, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W naszym kościele gościć będziemy Międzynarodowy Zespół Baroque Collegium 1685. Po Mszy wieczornej, czyli o 18.30, zabrzmią chóry, arie i uwertury z wielkich oratoriów Jerzego Fryderyka Haendla. Szczegóły na plakacie, wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
 
4.     We wtorek gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie o. Stanisław Majcher, jezuita, który od lat posługuje m.in. w zakładach karnych. Wraz z wolontariuszami podejmie temat: Więzienie jako mit i prawda /Tam jest bliźni!/. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.45, w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.

5.     W czwartek, 25 października, po Mszy wieczornej, spotkanie Rady Parafialnej w rozszerzonym składzie Zespołu Synodalnego.
 
6.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w Dzień Papieski. Dla stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia przekazaliśmy 3832 zł.
 
7.     Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Sprawujemy je o 17.30, a w środę, z racji nowenny do Matki Pocieszenia, o 17.00.
 
8.     W przyszłą niedzielę, 28 października, rocznica poświęcenia naszego kościoła. Msza św. o 7.30 sprawowana będzie w intencji Żywego Różańca. Po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
9.     Także w przyszłą niedzielę odbędzie się odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego. Rozpoczęcie Mszą o 12.15 w kościele św. Kazimierza, dalsza część na Alejach Wolności.
 
10.     Kartki z wypominkami na listopad można składać w zakrystii. Za zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie różaniec i odprawiamy Mszę św. gregoriańską.
 
11.   W ramach programu Caritas Rodzina Rodzinie jako parafia objęliśmy patronat nad rodziną w Syrii. Co miesiąc będziemy przekazywać na ten cel 510 zł. Drugą rodzinę, w ramach tej samej akcji, adoptowała tutejsza wspólnota jezuitów. Gdyby ktoś chciał wesprzeć parafialne zaangażowanie może złożyć ofiarę do skarbony św. Antoniego lub przelewem na parafię z dopiskiem Syria.
 
12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.