1.     Obchodzimy niedzielę synodalną oraz rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Modlimy sią za wszystkich, którzy przyczynili się do jego budowy, troszczyli się o jego utrzymanie i po dziś dzień dbają o jego  wygląd.
 
2.     We wtorek, 30 października, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie o. Dariusz Piórkowski SJ. Temat: Kościół a objawienia. Początek o godz. 16.45, w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.
 
3.     W środę, 31 października, po godz. 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
4.     Także w środę, o godz. 17.00, zakończenie nabożeństw różańcowych, a o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

5.      Władze miasta zapraszają w środę na odsłonięcie tablic 1 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w walkach o niepodległość. Uroczystości rozpocznie Msza o godz. 10.00 w kościele św. Kazimierza. Po niej przemarsz pod Zamek i odsłonicie odtworzonych tablic.
 
6.     W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14.00 na cmentarzach przy ul. Rejtana, Gołąbkowickim i św. Heleny odbędą się procesje z modlitwami za zmarłych. Ofiarą będzie można tam wesprzeć tarnowskie Seminarium.
 
7.     W piątek, 2 listopada, Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych.  Dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30. Zachęcamy  do odwiedzania cmentarzy. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, jeśli są w stanie łaski uświęcającej, mogą zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
 
8.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, z racji Dnia Zadusznego, nie będzie całodziennej adoracji. Będzie natomiast nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00 (rozpocznie się po Mszy dziecięcej). W sobotę o 9.00 Msza w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy, a po niej nabożeństwo Maryjne.
 
9.     Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach odmawiać będziemy o 17.30, a w środy o 17.00. Codziennie też będzie odprawiana Msza św. Gregoriańska w ich intencji. Kartki z wypominkami są wyłożone na ławkach. Można je składać w zakrystii lub w kancelarii.
 
10.     Msza św. za zmarłych Sądeckiego Hospicjum będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 4 listopada, o godz. 15.00 w Kościele na Starym Cmentarzu.
 
11.    O. Czesław Tomaszewski dziękuje za hojne wsparcie Akcji Misyjnej. Zeszłotygodniowa ofiara na misje wyniosła 10 684 zł 74 gr, 40 pensów i 10 eurocentów. Bóg zapłać!
 
12.   Kurs Przedmałżeński odbędzie się od 9 do 21 listopada w Kościele na Starym Cmentarzu. Rozpoczęcie 9 listopada o godz. 18:00.
 
13.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14.   W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Ewa Janik. Polecajmy ją Miłosiernemu Panu: Wieczny odpoczynek…