Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Wczoraj (15.06) w Warszawie święcenia diakonatu przyjął Dominik Sroka SJ, który był na dwuletniej praktyce w naszej parafii. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 
2.     Dziś (16.06) kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 
3.    Także dziś Fundacja Dra Jerzego Masiora i Ojcowie Jezuici zapraszają na XXIV Koncert z cyklu "Sądeckie Talenty". Odbędzie się on w Wirydarzu naszego Domu Zakonnego, o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.
 
4.    We wtorek, 18 czerwca, rozpocznie się Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’Arte Organica. Belgijski organista Edward De Geest wystąpi w Bazylice św. Małgorzaty o 19.15. Wstęp wolny.
 
5.     W środę uczniowie kończą rok szkolny. Msza dla Zespołu Szkół nr 4 o godz. 8.00, dla Jezuickiego Centrum Edukacji o 9.00.
 
6.     W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. niedzielny, oprócz tego, że nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Centralna procesja ku czci Najświętszego Sakramentu odbędzie się na sądeckim Rynku po Mszy św. o godz. 9.00 w Bazylice św. Małgorzaty. Nasi parafianie dołączą do tej procesji. Apostolstwo Modlitwy i Żywy Różaniec ze sztandarami, ministranci, „Iskierki”, dziewczynki do sypania kwiatów zgromadzą się na placu kościelnym po Mszy św. o godz. 9.00. 
 
7.     Taca zebrana w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie diecezji tarnowskiej. 
 
8.     W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna w naszym kościele będzie się odbywała w czasie nabożeństw o godz. 17.30, a w środę, z racji nowenny, o 17.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach dziewczynki do sypania kwiatków. 
 
9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, nasza Bethania oraz wyłożone z tyłu kościoła bezpłatne, papieskie wydanie Dobrego Tygodnika Sądeckiego.
 
10.   W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, parafie jezuickie zapraszają na Koncert Ewangelizacyjny pod patronatem bp. Andrzeja Jeża. Wystąpią zespoły „Wyrwani z niewoli” oraz „Fisheclectic”. Początek o godz. 18.30 na naszym placu kościelnym. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach i ulotkach.
 
11.   Także w przyszłą niedzielę parafie Matki Bożej Niepokalanej od 15.00 i św. Heleny od 14.30 zapraszają na festyny parafialne. Szczegóły na plakatach.

12.   Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli ś.p. Maria Kantor i Jan Łojas. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

1.         Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - parafialny odpust. Każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej i przyjął Komunię św. może uzyskać odpust zupełny. Wzbudźmy w sobie chęć wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Pomódlmy się w intencjach Ojca Świętego.
 
2.         Parafia św. Małgorzaty zaprasza na swój festyn dziś (niedziela) od godz. 13.00 na parkingu przy Bulwarze Narwiku. Szczegóły na plakacie.
 
3.         Również dziś Zarząd Osiedla Przetakówka organizuje Dzień Dziecka. Impreza trwać będzie od 13.00 do 17.00 na stadionie przy straży pożarnej.
 
4.         Po mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 
5.         Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. W środę połączone ono jest z nowenną do Matki Pocieszenia.
 
6.         W czwartek, 13 czerwca, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę rodzinną z indywidualnym błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
7.         Także w czwartek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze rozpocznie się o godz. 20.00 w parku pod Zamkiem.
 
8.         W piątek o 18.00 Msza zbiorowa za poleconych zmarłych.
 
9.          W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, bp Andrzej Jeż zaprasza do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny. Msza przy ołtarzu Papieskim o godz. 11.00, po niej folkowy festyn. Można się tam wybrać rowerem z Duszpasterstwem Kierowców. Wyjazd spod sądeckiego Zamku o 8.30.
 
10.      Również w przyszłą niedzielę Fundacja Dra Jerzego Masiora i Ojcowie Jezuici zapraszają na XXIV Koncert z cyklu "Sądeckie Talenty". Odbędzie się on w Wirydarzu naszego Domu Zakonnego, o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
 
11.      Także w przyszłą niedzielę, o 19.30, MCK SOKÓŁ zaprasza na koncert upamiętniający 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Sądecczyźnie. Wcześniej o 18.00 Msza św. dziękczynna w Kościele św. Kazimierza.
 
12.      Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego – dziś wkładką jest płyta z dźwiękowym zapisem I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.
 
13.      Kalendarz Liturgiczny najbliższego tygodnia:
- jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła: dodatkowe Msze o 10.30 i o 16.30;
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o świętość księży i seminarzystów.
 
14.      Żywy Różaniec organizuje od 6 do 14 września pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u państwa Wiewiórów. Szczegółowy program oraz numery telefonów w gablocie i na stronie internetowej.
 
15.      Na koniec serdeczne podziękowanie Parafianom i Gościom Sanktuarium za liczny udział w naszym Festynie Rodzinnym. „Bóg zapałać” wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania: współpracownikom Caritas, ofiarodawcom fantów i żywności, fundatorom nagród i sponsorom, obsłudze stanowisk grilla, frytek, ciast, lodów i napojów, loterii i fantów odzieżowych, stanowisk Komendy Miejskiej Policji, Straży Pożarnej, Akcji Sądecki Ratownik i strzelnicy oraz konferansjerom przy scenie i festiwalu biegowym, zespołom, motocyklistom. Łącznie na wakacyjną pomoc dla dzieci zebraliśmy rekordową kwotę 19 808 zł i 19 gr. Pan Bóg, który widzi w skrytości, niech Wam to sowicie wynagrodzi.

  Komunikat w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny 2019

Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny!
 
Jak podkreśla papież Franciszek, „Kościół jest rodziną rodzin, stale wzbogacającą życie wszystkich kościołów domowych” (AL, 87). Jednym z akcentów podkreślających wartość oraz piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać w Uroczystość Najświętszej Trójcy, tj. 16 czerwca br. w Starym Sączu.

1.     Dzisiaj (2.06), w godzinach od 11.00 do 19.00, dziedzińcu Jezuickiego Centrum Edukacji, trwa nasz XXI Parafialny Festyn Rodzinny. Przygotowaliśmy moc atrakcji: występy zespołów, konkursy oraz loteria fantowa. Do tego bigos, grill, dziczyzna, ciasta, lody, strzelnica, plac zabaw dla dzieci i siłownia pod chmurką. Szczegółowy program na stronie internetowej i na plakatach: serdecznie zapraszamy! Wejście od ulic ks. Piotra Skargi, św. Ducha i Bulwar Narwiku.
 
2.     Ks. Michał Zalewski SJ składa gorące podziękowania za wsparcie wolontariatu misyjnego i ofiary na budowę kościoła w Indiach (w wiosce Umniuh  w stanie Meghalaya). Podczas kwesty w zeszłą niedzielę zebrano kwotę 16 184,43 zł. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielką misyjną hojność!
 
3.     Na plac kościelny w ostatnim dniu maja powróciła kopia obrazu Matki Pocieszenia. Obraz został gruntownie odnowiony w krakowskiej pracowni o. Zygfryda Kota SJ, włącznie z czyszczeniem ram i metalowych koron. Całość prac restauracyjnych sfinansowała Firma Koral, za co z serca dziękujemy.
 
4.     Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17.30.
 
5.     We wtorek, 4 czerwca, Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku kończy 12. Semestr zajęć. Gościem będzie ks. dr Krzysztof Biel SJ, dziekan Wydziału Pedagogicznego Akademii Ignatianum. Odprawi Mszę dziękczynną o godz. 18.00 i weźmie udział w uroczystościach zakończenia roku akademickiego.

6.    W środę po godzinie 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek, po Mszach porannych, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30, czyli do Mszy dla dzieci.
 
8.     W przyszłą niedzielę,  przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nasz odpust parafialny. Uroczystej sumie przewodniczył będzie i słowo głosił rektor Kolegium Bobolanum w Warszawie, ks. Robert Bujak SJ. Uroczystość poprzedzi czuwanie Pięćdziesiątnicy, które rozpocznie się w sobotę o 19.30. Szczegóły na plakatach.
 
9.     Także w przyszłą niedzielę Zarząd Osiedla Przetakówka organizuje Dzień Dziecka i zaprasza na stadion przy straży pożarnej w godzinach od 13 do 17.
 
10.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz odwiedzania parafialnej księgarni przy ul. Skargi 12.
 
11.     Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł ś.p. Jan Hadała. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 
12.  Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Wszystkich zapraszamy na rodzinny festyn. Szczęść Boże!

1.       Dzisiaj (26 maja) po mszach świętych wolontariusze z Jezuickiego Centrum Społecznego prowadzą zbiórkę do puszek budowę kościoła dla indyjskich chrześcijan żyjących w niewielkiej wiosce na terenie misji jezuickiej. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej akcji wolontariatu misyjnego.
 
2.       Również dziś (26 maja), w ramach „Dni Krzyżowych”, odbędzie się procesja błagalna o urodzaje. Rozpoczniemy o godz. 16.00 na Roszkowicach przy drugim krzyżu. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. przy ołtarzu polowym. Każdy uczestniczący w tej celebracji może uzyskać odpust zupełny.
 
3.       We wtorek gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. dr Wojciech Węgrzyniak  z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Temat: „I nie wódź nas na pokuszenie”. Początek o 16.45 w auli Bursy Jezuitów.
 
4.       W czwartek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w składzie Zespołu Synodalnego.

5.       Codziennie o godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od soboty na nabożeństwa czerwcowe.
 
6.       W przyszłą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zapraszamy na XXI Parafialny Festyn Rodzinny. Trwa zbiórka fantów na loterię - kto może się włączyć - zachęcamy. Fanty można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Festyn trwać będzie od godz. 11.00 d0 19.00 na terenie Jezuickiego Centrum Edukacji. W programie liczne atrakcje – szczegóły na plakatach, serdecznie zapraszamy.
 
7.       Odpust parafialny będziemy obchodzić za dwa tygodnie, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się będziemy przez nowennę, która rozpocznie się w piątek, 31 maja. Już teraz zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które poprowadzi Wspólnota Arka Przymierza.
 
8.       Żywy Różaniec organizuje od 6 do 14 września pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Zapisy u państwa Wiewiórów. Szczegółowy program oraz numery telefonów w gablocie i na stronie internetowej.
 
9.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamom życzymy wielu łask i opieki Sądeckiej Pani z okazji Dnia Matki, a wszystkim Parafianom i gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.

WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Słowo biskupów do wiernych

 Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych,
którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej
kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza
(Mk 9, 42)
 
Drogie Siostry i drodzy Bracia!