Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Po Mszach, z racji Niedzieli „Ad Gentes”, zbierane są datki na Fundusz Misyjny i rozdawany jest jezuicki Biuletyn Misyjny. Za ofiary na misje składamy serdeczne Bóg zapłać. W 2018 r. dzieło "Ad Gentes" zebrało 1 965 390 zł, za czego sfinansowało ponad 160 dzieł prowadzonych przez misjonarzy z Polski. Na świecie pracuje obecnie dwa tysiące czworo misjonarzy i misjonarek z Polski. Jedna ósma z nich (ponad 250 osób) pochodzi z terenów diecezji tarnowskiej.
 
2.  Dzieci otrzymują dzisiaj skarbonki Junior dla Seniora na jałmużnę wielkopostną. To, co zdołają zaoszczędzić, złożą w Niedzielę Palmową, po Mszy o 10.30.
 
3.  Również dziś rozpoczynamy wielkopostną akcję charytatywną. Na placu kościelnym rozprowadzane są baranki i paschaliki Caritas. Dodatkowo nasz oddział Caritas przygotował  oryginalne stroiki. Dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. Bóg zapłać za wsparcie naszych podopiecznych.
 
4.  We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa. Gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie Elżbieta Polak. Temat to tytuł jej książki: Cuda św. Józefa. Początek tym razem o godz. 16.00, w bursie przy ul. Św. Ducha 12.
 
5.  W piątek, 22 marca, w bazylice św. Małgorzaty, młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Liturgia rozpocznie się o 15.30.
 
6.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Natomiast Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o godz.17.00. Uczestnicząc w nich można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
 
7.  Szkoła Podstawowa nr 6 zaprasza na dzień otwarty. Szczegóły na plakacie.
 
8. Centrum Kana zaprasza zainteresowanych pogłębieniem wiary na Szkołę Maryi. Odbędzie się ona w dniach 22-24 marca. Szczegóły na plakacie.
 
9.  Już teraz zapraszamy na parafialne rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się one za dwa tygodnie, w 4. Niedzielę Wielkiego Postu. Głosił je będzie ks. dr hab. Józef Kloch, były rzecznik Episkopatu Polski.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!
 
 

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO
NA DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA 2019

Komunikat na II Niedzielę Wielkiego Postu Ad Gentes
Misjonarze mocą Ducha
 

1.     Rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu odprawiamy o godz. 17.00. Każdy, kto w nich pobożnie uczestniczy może uzyskać odpust zupełny. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na dekorację Bożego Grobu.
 
2.    Jutro w parafii św. Małgorzaty Mszą o godz. 18.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.
 
3.    We wtorek, 12 marca, gośćmi Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będą pisarka Roma Ligocka i gitarzysta Michał Nagy. Temat: Oswajanie przemijania. Początek o 16.45 w auli Bursy Jezuitów przy ul. św. Ducha 12.
 
4.     W środę, 13 marca, przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Modlić się za niego będziemy o 17.30 na nowennie do Matki Pocieszenia oraz na Mszy nowennowej.
 
5.     Także w środę Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.
 
6.     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne w czwartek, 14 marca: klasy szóste i siódme o godz. 15.30, klasy ósme 16.30, a trzecie gimnazjum o 17.30. Uwaga klasy ósme i trzecie: jest to ostatnie spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem: obecność obowiązkowa.
 
7.     Także w czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę Rodzinną, ze specjalnym błogosławieństwem i uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
8.     W piątek, zapraszamy na Drogę Krzyżową: śpiewaną dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30.
 
9.     W piątek, 15 marca, sprawować będziemy Mszę z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, z uczczeniem jego relikwii i namaszczeniem olejem. Przed liturgią można będzie składać kartki z imionami osób potrzebujących modlitwy, w intencji których, o 18.00, odprawiana będzie Eucharystia, a pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa ze św. Szarbelem.
 
10.     W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 
11.   W przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.30, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
 
12.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Bethanii z naszą parafialną wkładką; także do odwiedzania naszej parafialnej księgarni w nowej szkole przy ul. Skargi 12. Jest tam spory wybór książek katolickich, dewocjonaliów, kartek i artykułów prezentowych.
 
13.    Żywy Różaniec organizuje w dniach 8-11 maja pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. Koszt 850 zł, a szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 
14.  Miejskie Przedszkola nr 10 i 11 ( to drugie Specjalne dla dzieci z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną) ogłaszają zapisy na nowy rok szkolny. Można ich dokonywać w sekretariacie przy ul. Paderewskiego 19  w dni robocze od 7.00-16.00.
 
15. Krakowski Teatr Aktora Niewidomego ITAN zaprezentuje w Miejskim Ośrodku Kultury spektakl "Brat naszego Boga". Szczegóły na plakacie.

16. W parafii Wielogłowy  16 marca odbędzie się spotkanie dla młodzieży „Panama Nowy Sącz". Zaproszonym gościem będzie Darek MALEO Malejonek, jak również osoby które były w Panamie na ŚDM. Serdecznie zapraszamy.

1.     Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.
 
2.     W poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to dzień odpustu w parafii św. Kazimierza.
 
3.     We wtorek, 5 marca, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. dr Robert Grzywacz SJ z Akademii Ignatianum. Temat: Co filozof może powiedzieć o tzw. „grzechu pierworodnym”? Początek o godzinie 16.45 w auli Bursy Jezuitów.
 
4.     W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: czas przygotowania do obchodów Paschy przez modlitwę, post i jałmużnę. W tym dniu Msze o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele charytatywne. W Środę Popielcową wszystkich od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, ale tylko jeden do syta. Ponadto, od 14. roku życia, obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 
5.     Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu. Dzieci na godz. 16.30 a dorosłych na godz. 17.30.
 
6.     Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający 8 marca, będzie przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy. W naszym kościele pokutna Droga Krzyżowa zostanie odprawiona o godz. 17.30.
 
7.     W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 
8.     Parafia św. Małgorzaty organizuje kurs przedmałżeński. Początek w poniedziałek 11 marca o godz. 18.00.
 
9.     Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Sączu (ul. Szkolna 9)  informuje o rozpoczęciu rekrutacji do klasy czwartej sportowej o profilu piłka siatkowa oraz o zamiarze utworzenia takiej samej klasy siódmej. Szczegóły w sekretariacie i na stronie Szkoły.
 
10.   Parafialne archiwum poszukuje fotografii i nagrań dźwiękowych dokumentujących pobyty w naszej parafii kardynała Karola Wojtyły. Szczególnie poszukujemy dokumentacji związanej z uroczystością 400-lecia Obrazu Matki Bożej Pocieszenia która miała miejsce w sierpniu 1970 roku. Prosimy o kontakt w tej sprawie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11.  Solenizantom Kazimierom i Kazimierzom z okazji imienin, a paniom z okazji Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej końcówki karnawału i udanego wejścia w Wielki Post.

12.  Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli ś.p. Witold Kucharski i Danuta Rozum. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…1.    Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·   w poniedziałek  na  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii św. siostry Faustyny,
·        we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·        w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·        w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
2.    We wtorek, 26 lutego, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego w Wieku będzie Krystyna Wolak. Temat: Liban – kraj św. Szarbela. Prezentacja zdjęć. Początek o godz. 16.45 w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.

3.    W środę, 27 lutego, po godzinie 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
4.    W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 16.30 Msza św. dla dzieci. W pierwszą sobotę, o 9.00,  Msza św. w intencji Róż Różańcowych, Apostolstwa Modlitwy i Ruchu Maryjnego. Po Mszy - nabożeństwo Maryjne.
 
5.    W dniach od 11 do 21 marca parafia św. Małgorzaty organizuje u siebie kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 
6.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w tygodniu zachęcamy do odwiedzania parafialnej księgarni w nowej szkole, przy ul. ks. Skargi 12. Od 9.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 13.00 można tam nabywać książki religijne, dewocjonalia, kartki i artykuły prezentowe.
 
7.    Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Elżbieta Jarzmik. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…