Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Msze św. roratnie w tygodniu sprawowane są o godz. 18.00, w soboty o godz. 9.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami na rozpoczętą już nowennę do Dzieciątka Jezus.
 
2.    Spowiedź przedświąteczną rozpoczynamy dzisiaj (16.12) na wszystkich Mszach. Przez cały tydzień spowiadać będziemy od godz. 6.00 do 12.00, a po południu od godz. 15.30 do 18.30. W przyszłą niedzielę spowiedź również na Mszach. Natomiast w Wigilię, która przypada w poniedziałek, od godz. 6.00 do 13.00. Kto może prosimy o wcześniejsze korzystanie ze spowiedzi.
 
3.    Zachęcamy do wspierania świątecznej akcji Caritas. Nasze parafialne koło przygotowało piękne stroiki, bombki, pierniki i sianko na stół wigilijny. Są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód wspiera akcję świątecznej pomocy rodzinom potrzebującym. Dziękujemy również za żywność do świątecznych paczek, składaną do kosza w kościele.
 
4.    Na placu dostępna jest kolędowa płyta Iskierek. Ofiary za nią przeznaczamy na działalność tej Scholi.

5.  W środę, 19 grudnia, po godzinie 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed świętami.
 
6.    Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków i składa Parafianom serdeczne podziękowanie. Opłatki będzie można  jeszcze nabyć dzisiaj i w przyszłą niedzielę na placu kościelnym.
 
7.    Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego z płytowym dodatkiem i  Bethanii z naszą parafialną wkładką.
 
8.    Przychodnia  Praxis w Nowym Sączu przy ul. Św. Heleny 30 B zaprasza osoby po hospitalizacji do korzystania opieki rehabilitacyjnej, pielęgnacyjnej, diagnostycznej i lekarskiej. Świadczenia prowadzone są bezpłatnie w ramach projektu Dzienny Dom Opieki Medycznej. Szczegóły rekrutacji na stronie internetowej przychodni lub telefonicznie – numery tel. 797 410 074;  18 443-09-10.
 
9.    Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Wanda Micor. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek…


1.     Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie: możemy wesprzeć ludzi żyjących w trudnych warunkach w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
2.     We wtorek gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie o. Józef Oleksy SJ, który opowie o swojej niemal 30-letniej pracy na misjach w Zambii i Malawi. Początek o 16.45 w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.
 
3.     W czwartek, 13 grudnia, przypada dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego. O 16.00 w kościele MB Niepokalanej odprawiona będzie Msza, a dalsze uroczystości odbędą się pod pomnikiem przy Rondzie Solidarności.
 
4.     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek: - o 15:30 klasy szóste i siódme; - o 16:30 klasy ósme i o 17:30 trzecie gimnazjum. Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.
 
5.     Także w czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę Rodzinną, z indywidualnym błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli. Pół godz. wcześniej odmówimy różaniec w intencji rodzin.
 
6.     Również w czwartek, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem w Nowym Sączu.
 
7.     Zapraszamy do udziału w Roratach, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 9.00.
 
8.     Zachęcamy do nabywania świec Caritas oraz naszych parafialnych stroików i aniołów na choinkę. Dochód z tej akcji przeznaczamy na pomoc rodzinom. W kościele jest wystawiony kosz na suchy prowiant, który przed świętami trafi do potrzebujących. Parafialna Caritas prowadzi także zbiórkę żywności w sklepach: Bóg zapłać za każdy gest solidarności, gdyż ta pomoc trafia do ponad 70 rodzin naszej parafii. Na placu jest także kolędowa płyta Iskierek. Ofiary za nią przeznaczamy na działalność tej Scholi.

9.   W piątek, 14 grudnia, po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego.
 
10.     W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

11.     Także w sobotę, w kościele Matki Bożej Niepokalanej, wystawione będzie misterium „Tajemnice Eucharystii” wg wizji mistyczki Cataliny Rivas. Początek o godz. 19.00.
 
12. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 
13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 
14. Miasto Nowy Sącz organizuje kampanię antysmogową, w ramach której odbędą się spotkania z ekspertem dla mieszkańców. Szczegóły na plakacie.
 
15. Centrum KANA organizuje w czasie ferii półkolonię zimową i już na nią zaprasza.
 
16. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek - św. Łucję; w piątek – św. Jana od Krzyża. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 
17. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Stanisława Rolka. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…


 
1.     Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Od poniedziałku Msze św. roratnie będą odprawiane o godz. 18.00, a w soboty o godz. 9.00.

2.     Od poniedziałku pan Organista będzie odwiedzał domy, roznosząc wigilijne opłatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie w rodzinach naszej Parafii.
 
3.     We wtorek, 4 grudnia, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Temat: Kult Miłosierdzia Bożego na świecie. Początek o godz. 16.45 w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.
 
4.     W środę, 5 grudnia, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
5.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek o 16.30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy o godzinie 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.
 
6.     W sobotę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 9.00 Msza odpustowa Żywego Różańca. Dodatkowe Msze o 10.30 i 16.30. O 12.00 zapraszamy na nabożeństwo "Godzina łaski dla świata".
 
7.     Zachęcamy do wspierania świątecznej akcji Caritas. Już od dziś na placu rozprowadzane są atrakcyjne stroiki świąteczne: anioły, wieńce, szopki z piernika przygotowane przez nasz zespół pracy twórczej. Są także świece ogólnopolskiej Caritas. Dochód z ich sprzedaży wspiera akcję świątecznej pomocy rodzinom potrzebującym. Ponadto od 3 do 13 grudnia w sklepach Biedronka i PSS Społem parafialna Caritas będzie prowadzić zbiórkę żywności na świąteczną pomoc dla potrzebujących. Także w kościele wystawiony jest już specjalny kosz, do którego można składać produkty. Wszystkim wspierającym z serca dziękujemy: Bóg zapłać.
 
8.     Na stoiskach Caritas jest także parafialna nowość: kolędowa płyta Iskierek. Ofiary za nią w całości przeznaczamy na działalność Scholi Iskierki.
 
9.     W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek  na Fundusz Pomocy temu Kościołowi.
 
10. W tym tygodniu patronują nam:
·        we wtorek – św. Barbara, dziewica i męczennica,
·        w czwartek – św. Mikołaj, biskup,
·        w piątek - św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła.
 
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a wszystkim Parafianom i gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli oraz radosnego przeżywania Adwentu. Szczęść Boże!


 
1.    Dobiega końca Rok Liturgiczny. Po Mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu z Aktem Zawierzenia. Związany jest z tym odpust zupełny, który można uzyskać pod zwykłymi warunkami.
 
2.    We wtorek gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie Ewa Pohorecka, dyrektor Ośrodka Wczesnej Pomocy Psychologicznej z Krakowa. Temat: Komunikacja w rodzinie: blaski i cienie. Początek o 16.45 w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.
 
3.    W środę, 28 listopada, przypada 9. rocznica sakry bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ordynariuszu oraz o ojcu Zdzisławie Rabce SJ, który w tym dniu obchodzi imieniny.
 
4.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota  miesiąca. O godz. 9.00 Msza w intencji Żywego Różańca, Apostolstwa Modlitwy i Ruchu Maryjnego. Po niej nabożeństwo maryjne.
 
5.    Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, w którą rozpocznie się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. Po Mszy o 10.30 zmiana tajemnic Róży Dziecięcej.
 
6.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do Gościa Niedzielnego dołączony jest dziś kalendarz na przyszły rok.
 
7.    W kalendarzu liturgicznym w piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Solenizantom, wśród nich zakrystianowi, p. Andrzejowi Oraczowi, składamy serdeczne życzenia. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia!